כנסים והרצאות - אמיר פוסטר | בלוג אנרגטי

כנסים והרצאות

אמיר פוסטר הוא מומחה בעל שם עולמי בתחום האנרגיה בכלל ובמזרח אגן הים התיכון בפרט. אמיר מנהל את אגף המחקר והאסטרטגיה באיגוד חיפושי הגז והנפט בישראל. ידיעותיו הנרחבות בתחומי האנרגיה, הנפט, והגז הטבעי, בקיאותו בנתונים ובניתוח משמעותם, ורהיטות דבריו מקנות לו לעיתים תכופות מקום מרכזי על במות בכנסים, בפאנלים, ובהופעות תקשורתיות מגוונות בארץ ובעולם.

בין היתר, אמיר נשא דברים ב-27th World Gas Conference שהתקיים בוושינגטון בנוכחות מומחים מובילים מכל העולם (יוני 2018), היה הנציג הישראלי הראשון להשתתף לצד שר האנרגיה מצרי בכנס איגוד הגז הבינלאומי בקהיר (אפריל 2018), וכן לקח חלק בוועידה ה-4 לאנרגיה וכלכלה (יוני 2018), בוועידה ה-16 לאנרגיה ועסקים 2018 (נובמבר 2018), ועוד.
עמוד זה מתעדכן מעת לעת באירועים עתידיים בהם אמיר מתוכנן לקחת חלק.
תמונה1

כנס IGRC 2024 – מאי 2024, קנדה

כנס IGRC הוא כנס המחקר התלת שנתי של איגוד הגז העולמי (IGU). הכנס האחרון התקיים בסימן של חדשנות ויצירתיות. אמיר פוסטר, מנכ"ל איגוד הגז הטבעי ויו"ר ועדת האסטרטגיה של האיגוד הבינלאומי, הוזמן לדבר על חדשנות ויצירתיות בעולם של מדיניות ואסטרטגיה. בהרצאתו בחן פוסטר כיצד מחשבה פורצת דרך סייעה למשק האנרגיה הישראלי לבסס ביטחון אנרגטי רב, תוך יצירת שיפור משמעותי במדדים סביבתיים והפחתה מתמשכת של פליטות מזהמים וגזי חממה.

תמונה2

כנס סביבה 2050 - אפריל 2024

כנס סביבה 2050 מוביל את השיח האקטואלי בנושאי סביבה בישראל מזה 22 שנה, ומאגד את גורמי הממשל, התעשייה והחברה האזרחית שבחזית העשייה בתחום. הכנס לשנת 2024 התקיים בסימן "חוזרים לסביבה: שיקום ירוק לישראל",  ונועד לבחון את ההזדמנות ליצור ממשק נכון בין תהליכי השיקום והבנייה מחדש, הרגולציה, ועקרונות של קיימות, בבחינת build back better.

אמיר פוסטר, מנכ"ל איגוד הגז הטבעי, נבחר לדבר בנושא היערכות התעשייה לרציפות תפקודית במצבי חירום בצל משבר האקלים, והעביר הרצאה תחת הכותרת "ביטחון אנרגטי בעידן של מודעות סביבתית".

קרדיט צילום רונן טופלברג

תמונה3

הכנס השנתי הבינלאומי ה-17 של המכון למחקרי ביטחון לאומי (INSS) – מרץ 2024

הכנס השנתי הבינלאומי של המכון למחקרי ביטחון בינלאומי נערך השנה בפעם ה-17. אמיר פוסטר, מנכ"ל איגוד הגז הטבעי, השתתף בכנס והתארח בפרק מיוחד של פודקאסט המכון, שעסק במושג הביטחון האנרגטי. השיחה התמקדה באופן שבו מתבטא הביטחון האנרגטי בענף הגז הטבעי לנוכח האתגרים הכלכליים והבטחוניים שמציבה מלחמת חרבות ברזל.

ישראל הגיעה לנקודת הפתיחה של המלחמה לאחר עשור של פיתוח תשתיות מואץ בתחום הגז, מה שאיפשר לה לצלוח את המשבר בטלטלה מינימלית. בשיחה מסביר פוסטר את הגורמים להצלחה הזאת, ואת הצעדים הדרושים כדי לשמר אותה גם למול אתגרי העתיד.

תמונה4

הועידה הבינלאומית ה- 20 לאנרגיה ועסקים – ינואר 2024

הוועידה הבינלאומית לאנרגיה ועסקים היא פורום האנרגיה השנתי המרכזי והגדול מסוגו בישראל, פרי יוזמתן של חברת אקו אנרג'י וחברת תכלית כנסים. הוועידה התקיימה השנה זו הפעם ה-20, והפגישה תחת קורת גג אחת את מקבלי ההחלטות עם הקהילייה הכלכלית והעסקית. האירוע מהווה כר פורה למפגשים עסקיים, חברתיים ומקצועיים בנושאים הבולטים ובמגמות הפיננסיות והטכנולוגיות של משק האנרגיה לשנים הבאות.

אמיר פוסטר, מנכ"ל איגוד הגז הטבעי, הציג במהלך האירוע את עיקרי דו"ח העשור של האיגוד בפני נציגי חברות וקובעי מדיניות בכירים מהארץ ומהעולם.
לדו"ח העשור.

תמונה5

World Energy Capital Assembly, לונדון – נובמבר 2023

כנס World Energy Capital Assembly נערך בלונדון על ידי The Energy Council. מנכ"ל איגוד הגז הטבעי, אמיר פוסטר, הוזמן לדבר בכנס על שיתופי הפעולה בתחום האנרגיה במזרח הים התיכון. אמיר התמקד בהרצאתו בהיבטים אקטואליים של מושג הביטחון האנרגטי והציג את האפשרויות הנוכחיות והעתידיות לייצוא גז  באזור מזרח הים התיכון וכן מחוצה אליו.

תמונה6

כנס איגוד הגז הקולומביאני – מאי 2023

הכנס השנתי של איגוד הגז הקולומביאני לשנת 2023 נערך בברנקיה בהשתתפות בכירי תעשיית האנרגיה העולמית. אמיר פוסטר, מנכ"ל איגוד הגז הטבעי, הוזמן להרצות באירוע על מנת להציג את סיפור ההצלחה יוצא הדופן של משק הגז הישראלי ולנתח את הגורמים שתרמו לו. פוסטר חלק בהרצאתו תובנות ליישום במהלכי פיתוח מאגרי הגז שהתגלו בקולומביה ובמדינות נוספות, והתמקד בהיבטים סוציו-אקונומיים וסביבתיים לצד נושא הביטחון האנרגטי.

7

ועידת התעשיה וההייטק  - מרץ 2023

ועידת התעשייה וההייטק מתקיימת מדי שנה ביוזמת התאחדות התעשיינים בישראל. הוועידה לשנת 2023 התקיימה תחת הכותרת "סדר עולמי חדש", והפגישה בין בכירי התעשייה לבין מקבלי החלטות ואנשי מפתח בכלכלה הישראלית. אמיר פוסטר, מנכ"ל איגוד הגז הטבעי ויו"ר ועדת האסטרטגיה של איגוד הגז הבינלאומי (IGU), הוזמן לשאת דברים בפני באי הוועידה. בדבריו, התייחס פוסטר לתרומה המשמעותית של פיתוח משק הגז הטבעי עבור הכלכלה, איכות הסביבה והיחסים הבינלאומיים של מדינת ישראל. פוסטר העניק גם מבט לעתיד ודיבר על המשך הפיתוח החיוני של תשתיות אנרגיה כחול לבן שיחזקו את הביטחון האנרגטי הלאומי - ובעקיפין גם את זה העולמי.

כנס סביבה 2050

כנס סביבה 2050 הינו הכנס המוביל את השיח האקטואלי בנושאי סביבה מזה 21 שנים ומכנס את כלל גורמי הממשל, התעשייה, הארגונים הירוקים והחברה האזרחית, המשפיעים על כלכלת ישראל ואיכות החיים בה. במסגרת הכנס, נשא דברים אמיר פוסטר, מנכ"ל איגוד הגז הטבעי ויו"ר ועדת האסטרטגיה של איגוד הגז הבינלאומי (IGU). בדבריו,התייחס פוסטר לאופן בו הגז הטבעי מהווה גורם חשוב ביציבות האנרגטית של מדינת ישראל ובתרומתו יוצאת הדופן להפחתת גזי חממה ופליטות ומזהמים בארץ ובעולם. פוסטר חתם את דבריו בחשיבות המשך הפיתוח של משק הגז הישראלי.

1

ועידת אנרגיה ועסקים 2022

פורום אנרגיה שנתי מרכזי, הגדול והמוביל מסוגו בישראל. תחת קורת גג אחת נפגשו נציגי חברות וקובעי מדיניות בכירים מהארץ ומהעולם עם הקהילייה הכלכלית והעסקית לדיון במגמות המסתמנות לשנים הבאות בהיבטים שונים של משק האנרגיה.
בועידה ב-19, שהתקיימה בדצמבר 2022 באקספו תל אביב, נשא דברים אמיר פוסטר, מנכ"ל איגוד הגז הטבעי ויו"ר ועדת האסטרטגיה באיגוד הגז הבינלאומי. בדבריו התייחס פוסטר לסיפור ההצלחה של הגז הישראלי וציין שמקורו בהחלטה לפתח תשתיות ולהרחיב את יכולות ההפקה של מדינת ישראל.

UNICE

9th Session of the Group of Experts on Gas – ג'נבה

הכנס נערך מדי שנה במטה האו"ם בג'נבה.

קבוצת המומחים מסייעת למדינות החברות ב-UNECE לעמוד בהתחייבויות מרכזיות, כגון אג'נדה 2030 לפיתוח בר קיימא והסכם פריז בנושא שינויי אקלים.

בכנס התשיעי שהתקיים בחודש מרץ 2022 אמיר הוזמן להנחות פאנל מומחים מרחבי העולם לדיון שהתמקד במשבר האנרגיה באירופה ובדרכים אפשריות וברות קיימא לאספקת הגז הטבעי ליבשת.

 

WGC2022

כנס World Gas Conference ה-28 בדרום קוריאה
תאריך 23-27 במאי 2022

כנס הגז העולמי הינו אחד מאירועי האנרגיה הגדולים והחשובים בעולם ומתקיים מדי 3 שנים. 2022WGC  נערך על ידי איגוד הגז של קוריאה במאי 2022, תחת הכותרת

A Sustainable Future – Powered by Gas

אמיר הוזמן להנחות שני פאנלים:אמיר השתתף בשני פאנלים:

הראשון, "THE EVOLVING ROLE OF GASES IN PROVIDING CLEAN, SAFE, RELIABLE AND AFFORDABLE ENERGY FOR ALL" אשר התמקד בחשיבות הנגשת שרשרת האספקה של גז טבעי למקומות הסובלים מעוני אנרגטי.בתפקיד המתפתח של גז עבור השגת אנרגיה נקייה, בטוחה, אמינה ובמחיר סביר לכל

השני, "מחירי הגז הטבעי בעולם" שדן בשינויי המחירים הדרמטיים לאור משבר האנרגיה בעולם. בשינויים הג.

https://www.wgc2022.org/

רפואה 2042

MEDIVINE 2042

אמיר השתתף במושב בנושא: "Clean air and energy 2042"" יחד עם פרופסור פלטיאל ויינר

מדבריו של אמיר בכנס: "הרחבת השימוש בגז טבעי על חשבון הפחם, המזוט והסולר המזהמים, הביאה לירידה דרמטית בפליטות המזהמים במשק החשמל. פליטות תחמוצות הגופרית והחנקן ירדו מאז תחילת הפקת הגז ממאגר תמר ב- 82% ו- 67% בהתאמה. מדובר בחיסכון מצטבר של מאות אלפי טון פליטה של גזים רעליים אלו.

שימוש זה, הביא גם לירידה משמעותית בפליטות גזי החממה מייצור חשמל בישראל. מאז החלה הפקת הגז במאגר תמר ועד סוף שנת 2020 ב- 24%. במהלך תקופה זו גדל ייצור החשמל בישראל  ב- 15% ובזכות הגז הטבעי ישראל מייצרת יותר חשמל ובהרבה פחות זיהום.

על פי פרסומי המשרד להגנת הסביבה, תחנת הכוח הפחמית בחדרה ("אורות רבין") היא מקור הזיהום הגבוה יותר בישראל. היחידות הפחמיות 1-4, יחידות הייצור הפחמיות הישנות  - אחראיות לבדן ל- 78% מפליטות תחמוצות הגופרית במשק החשמל בישראל. שאר היחידות הפחמיות אחראיות לכל השאר. באוגוסט 2016 בלבד טען פרופ' איתמר גרוטו כי אי-סגירת יחידות 1-4‏ תביא ‏למצב ‏שזיהום ‏האוויר‏ יהיה ‏גבוה ‏יותר‏ ותיוותר‏ תוספת‏ תמותה‏ הקשורה ‏לזיהום ‏האוויר... זאת ‏בנוסף ‏לתחלואה ‏הצפויה ‏בדרכי‏ הנשימה,‏ מחלות ‏לב‏ וכלי ‏דם ‏וסרטן.

הגז הטבעי מקטין את פליטות תחמוצות הגופרית ל- 0 ומנטרל כמעט לחלוטין פליטות מזהמים מזיקים אחרים. בנוסף, הגז הטבעי מקטין ב- 50% לפחות את פליטות גזי החממה."

https://thefuturehealthcare.com/

כנס כלכלה כחולה 2022
תאריך: 4.7.22

בכנס חנכה עיריית חיפה את מעמדה החדש כבירת הכלכלה הכחולה והחדשנות הימית של ישראל, הציגה את החזון שלה לקידום תכנית אסטרטגית לכלכלת הים, הציעה כיווני פיתוח למיצוי הפוטנציאל בתחומים נבחרים, ביניהם, השקעות בתשתיות, מחקר וטכנולוגיות והמלצות להתאמת הרגולציה לצרכים והאתגרים הקיימים.
בכנס לקחו חלק שרים בכירים בממשלה, נציגי האיחוד האירופאי וארגונים בינ"ל העוסקים בקידום הכלכלה הכחולה בים התיכון, מנכ"לים של משרדי ממשלה, מנכ"לים של גופים מובילים בתחום הימי, מנכ"לים של חברות סטארט אפ ובכירים מהאקדמיה והמחקר הימי.

קישור לדבריו של אמיר בכנס: 

https://www.youtube.com/watch?v=_58L9IDMUzY

https://www.bmp.co.il/blueeconomyandinnovation

WhatsApp Image 2021-11-28 at 17.46.00

ועידת המרחב הימי 2021
תאריך: 23.11.21

הוועידה התקיימה בחודש נובמבר בהשתתפות בכירים ממשרדי הממשלה, מנכ"לים של גופים מובילים בתחום הימי, בכירי הרשויות המוניציפאליות בערי החוף, מנכ"לים של חברות בולטות, חברות סטארט אפ ונציגי האקדמיה.  במסגרת הועידה בחנו את ההשפעות הכלכליות, סביבתיות וביטחוניות של המרחב הימי ביחס לשלושה סקטורים מרכזיים - תחבורה, תשתיות ואנרגיה, הציגו את האתגרים המשמעותיים שעומדים בפנינו בשלושת העשורים הקרובים, והציעו המלצות ליישום לדרג הממשלתי.

אמיר דיבר בוועידה בפאנל בנושא "הים התיכון כמשאב קיומי למדינת ישראל: משבר האנרגיה בצל מדיניות אפס פחמן"

www.bmp.co.il/ms

76b9f547-14ae-4f92-a377-2dabadb1dfbf

6th HAEE Energy Transition Symposium

הכנס שהתקיים ביוון עסק בקידום נושא אנרגיה נקייה באיחוד האירופי
אמיר דיבר בכנס על ההתפתחויות והפוטנציאל האזורי ליצוא גז אזורי לאירופה ועל צמצום פליטות גזי החממה בישראל בזכות הגדלת השימוש בגז טבעי

6th HAEE Energy Transition Symposium

אמיר פוסטר

הוועידה ה-6 לאנרגיה וכלכלה

אמיר נשא דברים במושב הפתיחה של הוועידה
הוועידה התקיימה בחודש ספטמבר 2021. במהלך הכנס עסקו בנושא התרומה של הגז הטבעי להפחתת פליטות גזי החממה, ודבריו של אמיר נגעו בניפוץ המיתוסים המופצים ברשתות לגבי הגז והצגת עובדות בנושא האקלים
נדב קרלינסקי - צלם | 0543005916

כנס סביבה 2050

אמיר השתתף בכנס בפאנל שנקרא "מה עושים מחר?"
הפאנל עסק בדרכים להגיע לכלכלה משגשגת מבלי לוותר על הסביבה בתחומים שונים.

https://www.bmp.co.il/sviva2050

U.S. Influence in the Mediterranean: Why it Still Matters

U.S. Influence in the Mediterranean: Why it Still Matters

בכנס ישתתפו אמיר ואיתן דנגוט, נשיא איגוד הנפט והגז בישראל. השניים ישתתפו בפאנל שיעסוק במדיניות ארה"ב במזרח התיכון והאיומים האפשריים לאינטרסים של ארה"ב באיזור זה
https://ini.comtecmed.com

Inventions-and-innovations-medicine-2040

Inventions and innovations:medicine 2040

אמיר השתתף בכנס Inventions and innovations:medicine 2040 בפאנל של ENVIRONMENTAL HAZARDS: HOPES AND HYPES
https://ini.comtecmed.com

From North Sea to Eastern Mediterranean

הכנס מתקיים בקפריסין ומטרתו להושיב יחד מומחים מתחום הנפט והגז באירופה עם מקבלי ההחלטות הרגולטורים בתחום. אמיר ישתתף בפאנל Maximizing Economic Recovery
https://www.iogp.org/event/from-north-sea-to-eastern-mediterranean

הוועידה ה 17 לאנרגיה ועסקים 2019

בוועידה זו נפגשים פעם בשנה מומחים ומקבלי החלטות כדי לדון בחידושים, הזדמנויות עסקיות ועוד. אמיר ייקח חלק בחלק על מחירי הנפט והגז הטבעי.
https://www.industry.org.il/ועידת-אנרגיה-ועסקים-2019

הוועידה השנתית ה- 8 לתשתיות ישראל

מידע כנסים גאה להציג, בפעם ה-8 ברציפות את הוועידה השנתית לתשתיות ישראל אשר הפכה להיות האירוע השנתי המרכזי והחשוב ביותר בענף התשתיות בארץ במעמד ממשלה ובכירי התעשייה.
https://www.meda-conferences.com/convention/infrastructure-summit

הוועידה ה- 5 לאנרגיה וכלכלה

ב-4.6.2019 אנו לוקחים חלק בוועידה ה-5 לאנרגיה וכלכלה שתתקיים במרכז הקונגרסים AVENUE. הועידה תעסוק במהפך במשק האנרגיה, חזון משק האנרגיה לשנת 2019, מדיניות משק החשמל, אתגרי משק האנרגיה, משק הגז הטבעי, אנרגיה מתחדשת ועוד. 
https://energy2019.forms-wizard.co.il

6th Session Group of Experts on Gas

הכנס נערך במטה האו"ם בג'נבה בחודש מרץ, אני הוזמנתי על מנת להציג את ההתפתחויות במשק הגז בישראל, במזרח הים התיכון ולדבר על האפשרויות שגז מהאזור ייוצא בעתיד לאירופה. במהלך דבריי הדגשתי את הפוטנציאל הגדול שקיים במזרח הים התיכון ואת שיתוף הפעולה האנרגטי בין מדינות האזור.

בפאנל בו השתתפתי, ישבתי לצד בכירים במגה פרויקטים לאספקת גז לאירופה כמו - Nord strem ו- TAP.

כנס MedaWeek בברצלונה (21-23 בנובמבר 2018)

כנס "שבוע המנהיגים הכלכליים באגן הים התיכון", או MedaWeek, התקיים בשלהי חודש נובמבר בברצלונה בפעם ה-12. בנוסף לאמיר שהשתתף בכנס כנציג ישראלי, הגיעו אליו עוד כ-1500 מומחים ומובילי דעה בתחום שונים משלוש היבשות המקיפות את הים התיכון, אשר דנו יחד ברעיונות והצעות לשיתופי פעולה אזוריים בתחום האנרגיה. במושב האנרגיה של הכנס הציג אמיר פוסטר את התחזית למשק האנרגיה הישראלי ןהדגיש את שיתופי הפעולה בתחום האנרגיה בין ישראל, מצרים וירדן. עוד במושב נשאו דברים בכירים מאיטליה, טורקיה, קפריסין אלג'יר ועוד.

הוועידה ה-16 לאנרגיה ועסקים 2018 (19-20 בנובמבר 2018)

ועידת אנרגיה ועסקים, ביוזמת חברות אקו אנרג'י ותכלית כנסים, היא פורום האנרגיה המרכזי והמשמעותי מסוגו בישראל. בוועידה נפגשים נציגי חברות, מומחי אנרגיה וקובעי מדיניות מהארץ ומהעולם עם אנשי עסקים וכלכלה למפגשים עסקיים, מקצועיים וחברתיים בנושאים אקטואליים הקשורים למגמות העתידיות המסתמנות בהיבטים הגלובליים, הפיננסיים והטכנולוגיים של משק האנרגיה. בוועידה ה-16 שהתקיימה בכפר המכביה ברמת גן נשא אמיר פוסטר דברים בנושא מחירי מחירי הגז הטבעי בארץ ובעולם.

כנס World Gas Conference ה-27 בוושינגטון (25-29 ביוני 2018)

כנס הגז העולמי, הנערך מדי שלוש שנים מאז שנת 1931, התקיים השנה בוושינגטון תחת הכותרת "Fueling the Future"; השתתפו בו כ-12,000 מומחים, קובעי מדיניות וראשי חברות בתחום האנרגיה, לרבות שרים ואישים רמי דרג מיותר מ-100 מדינות שונות, אשר דנו בסוגיות מסחריות והזדמנויות אסטרטגיות העומדות בפני משק הגז הגלובלי. אמיר פוסטר דיבר בכנס זה אודות חשיבותה של היציבות הרגולטורית לשיתופי הפעולה האזוריים בתחום הגז.

כנס איגוד הגז הבינלאומי בקהיר (17-19 באפריל 2018)

כנס איגוד הגז הבינלאומי (IGU) התקיים בקהיר בהשתתפות נציגים בכירים מתעשיות האנרגיה האזורית ובינלאומית, שתמכו בחזון לפיו שיתוף פעולה של ישראל ומצרים עשוי להוות בסיס להפיכתה של מצרים למרכז בינלאומי של אספקת גז טבעי. אמיר פוסטר היה הנציג הישראלי בכנס והציג בפני הנוכחים, וביניהם שר האנרגיה המצרי, מפת הזדמנויות לשיתופי פעולה מנקודת המבט של תעשיית הגז הטבעי הישראלית.

כנס ONS בנורבגיה (27-30 באוגוסט 2018)

הכנס שמתקיים מדי שנה בעיר סטוונגר בנורבגיה נחשב לאחד מכנסי האנרגיה הגדולים בעולם ומארח אלפי מומחים בתחום האנרגיה מעשרות מדינות. בשנת 2018, לאור ההתפתחויות במשק האנרגיה באזורנו בשנים האחרונות, היה אמיר פוסטר הנציג הישראלי הראשון שדיבר באופן רשמי מאז 1974, השנה בה החל הכנס, והציג סמינר על התפתחויות והזדמנויות בתחום הגז הטבעי במזרח הים התיכון.

6th HAEE Energy Transition Symposium

הכנס שהתקיים ביוון עסק בקידום נושא אנרגיה נקייה באיחוד האירופי
אמיר דיבר בכנס על ההתפתחויות והפוטנציאל האזורי ליצוא גז אזורי לאירופה ועל צמצום פליטות גזי החממה בישראל בזכות הגדלת השימוש בגז טבעי

6th HAEE Energy Transition Symposium

דילוג לתוכן